İstanbul Havalimanından: Havaist seferleri ile Beykent Metrobüs durağına geçiş Yapılır. Duraktan 550 metre yürüme mesafesindeki olan Büyükçekmece Yerleşkesi Beykent Meslek Yüksek Okuluna ulaşılır.

Sabihagökçen Havalimanından: E-11 otobüsü ile Uzunçayır Metrobüs durağına varılarak metrobüs hattına geçiş yapılır. 34 AS numaralı metrobüs hattı ile Zincirlikuyu veya Avcılar durağına varılarak, bu duraklardan birinden Beylikdüzü yönünde 34 BZ numaralı metrobüs hattına geçiş yapılır. Beylikdüzü metrobüs son durağı veya bir önceki durak olan  Beykent durağında inilir. Beykent durağından 550 Metre, Beylikdüzü metrobüs son durağından 600 metre yürüme mesafesi ile Beykent Meslek Yüksek Okuluna ulaşılır.

Esenler Otogarından:  Esenler otogarı metro istasyonu M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattı ile Şirinevler metro istasyonuna varılır. Şirinevler metro istasyonundan çıkış yapıyorum Şirinevler metrobüs durağına geçilir. Beylikdüzü’nde 34 BZ numaralı metrobüs hattına binilir. Beylikdüzü metrobüs son durağı veya bir önceki durak olan Beykent durağında inilir. Beykent durağından 550 Metre, Beylikdüzü metrobüs son durağından 600 metre uzaklıktaki mesafe ile Beykent Meslek Yüksek Okuluna ulaşılır.

Harem Otogarından:  Harem-Gebze dolmuş hattı ile Uzunçayır Metrobüs durağını değiştirerek metrobüs hattına yönlendiriliyor. 34 AS numaralı metrobüs hattı ile Zincirlikuyu veya Avcılar durağına göre değişen, bu duraklardan birinden Beylikdüzü’nde 34 BZ numaralı metrobüs hattına gidiliyor. Beylikdüzü metrobüs son durağı veya bir önceki durak olan Beykent durağında inilir. Beykent durağından 550 Metre, Beylikdüzü metrobüs son durağından 600 metre uzaklıktaki mesafe ile Beykent Meslek Yüksek Okuluna ulaşılır.

Sempozyumun yapılacağı Büyükçekmece Yerleşkesi Yeni Binaya transferi, Büyükçekmece Yerleşkesi Beykent Meslek Yüksek Okulundan ücretsiz shuttle servisi ile yapılacaktır.